10 tipů na prodloužení životnosti baterie u iPhone.

Poté, co jste si přečetli náš článek o „Batterygate“ si možná říkáte, jak co nejlépe a nejrychleji prodloužit životnost baterie u vašeho iPhonu. V případě, že je vaše baterie již v horším stavu a musíte jej častěji nabíjet, můžete využít nabídky od společnosti Apple v rámci výměny za sníženou cenu. O této službě se rozepíšeme co možná nejdříve v konkrétním článku. Připravili jsme pro vás přehled deseti tipů, které dokáží prodloužit výdrž a životnost akumulátoru.

Přečtěte si také: 7 jednoduchých tipů jak udržet iPhone v bezpečí.

1. Zkontrolujte životnost vaší baterie

K zjištění stavu vaší baterie můžete použít některé z aplikací dostupných v iTunes App Store. Pomoci vám může také tento článek Návod: Jak snadno zjistit kondici baterie vašeho iPhonu? Pokud vlastníte počítač Mac, můžete také využít aplikace CoconutBattery, která vám dokáže zjistit stav baterie v iOS zařízení. Pokud je kapacita nižší, než 80% pak navštivte nejbližší servis, nebo místní Apple prodejnu, kde vám baterii vymění.

2. Snižte jas displeje

Otevřete ovládací centrum na vašem iPhonu a snížte pomocí jednoduchého táhnutí jas displeje. Pokud je to možné, úplně ztlumte obrazovku. Neustálé nastavení jasu na maximum může časem zkrátit napětí vašeho akumulátoru, což vede k poškození.

3. Použijte funkci Auto Brightness

Pokud jste deaktivovali funkci Automatický jas, povolte ji znovu v části Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění-> Prizpůsobení displeje – Automatický jas. Tato funkce zajišťuje, že úroveň jasu odpovídá prostředí, ve kterém se nacházíte. Takže pokud jste doma nebo v zaměstnání, jas se automaticky sníží a prodloužíte tak výdrž baterie.

4. Snižte čas automatického zamknutí

Funkce automatického zámku automaticky vypne obrazovku (a zamkne telefon), pokud ho nepoužíváte. Přejděte na Nastavení -> Displej a jas -> Automatické zamykání a vyberte možnost 30 sekund. Tímto způsobem telefon nebude zbytečně používat baterii, když telefon třeba leží na stole.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

5. Pokud je to možné, použijte Wi-Fi

Wi-Fi využívá mnohem méně energie než mobilní připojení. Pokud je to možné, zkuste používat místo dat raději bezdrátové Wi-Fi připojení . V Ovládacím centru klepnutím na na přepínač symbolizující vysílač můžete data vypnout.

Přečtěte si také: Návod: 3 způsoby jak snadno připojit váš iPhone k televizoru.

6. Používejte režim nízké spotřeby

Systém iOS vás vyzve, abyste povolili režim nízké spotřeby, když telefon dosáhne kapacity 20%. Po úplném nabití telefonu ji ale můžete zapnout ručně. Režim nízké spotřeby šetří energii tím, že zablokuje procesy na pozadí a škrtí váš procesor, aby dodal více výdrže baterie. Pokud používáte režim nízké spotřeby energie, nijak nezatěžujete baterii, což snižuje pravděpodobnost rychlého zhoršení stavu.

7. Nepoužívejte iPhone v extrémních teplotách

 

iOS zařízení fungují nejlépe mezi 0 ° až 35 °C. Extrémní chlad a teplo mohou negativně ovlivnit baterii a životnost se může rychle zhoršit. Pokud tedy přijdete z chladného prostředí, ideálně telefon mějte vypnutý několik minut, než se hladina srovná. Pokud je venku opravdu velká zima, telefon se vám může automaticky vypnout.

8. Tipy pro dlouhodobé ukládání iPhonu

V případě, že máte svůj druhý telefon jako záložní, pak je třeba taktéž dodržovat určité podmínky. Společnost Apple na svých stránkách doporučuje udržovat nepoužívaný telefon s kapacitou 50% – neponechávejte telefon delší dobu s úplným nabitím či úplným vybitím. V případě, že je baterie plně nabita, může dojít při nepoužívání ke zkrácení její životnosti. Pokud bude delší dobu vybitý, pak může dojít k tomu, že se bude kapacita rychleji ztrátet, jelikož energii prostě neudrží.

9. Tipy nabíjení

Lithium-iontová baterie je velmi náchylná a záleží na způsobu dobíjení. Teplo a přebití zhoršuje životnost iPhonu, pokud používáte robustní pouzdra, během nabíjení jej vyjměnte, jelikož taková pouzdra zachycují teplo, což není pro baterii dobré. Vyzkoušejte také pomalejší nabíječky, zatímco iPhone můžete dobít 29W adaptérem z MacBooku, nejlepší je používat 5W nabíječku dodávanou s iPhonem. Pokud nabíjíte telefon přes noc, rychlostní rozdíl stejně nepoznáte.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

10. Další tipy

Ujistěte se, že ve svém telefonu nepoužíváte beta verze a vyhněte se instalaci prvního vydání nové verze systému iOS. Obvykle se chyby vyřeší až po několika týdnů po spuštění. Zakažte aktualizace aplikací na pozadí a přístup k umístění pro aplikace, které ji nepotřebují. Vašemu zařízení to rozhodně pomůže.

Zdroj: iPhoneHacks.com

NEPŘEHLÉDNĚTE:

10 funkcí, které nyní můžete v systému iOS 11 využívat.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz