10 tipů a triků jak prodloužit výdrž baterie u vašeho iOS zařízení.

Největším nepřítelem dnešních chytrých telefonů je samotná výdrž baterie. Alternativním řešením je buď používat externí zdroj energie, tzv. powerbanku, nebo pak telefon drobnými triky udržovat v kondici a neřešit neustálé upozornění telefonu o nízké kapacitě. Připravili jsme si pro vás celkem deset zajímavých tipů, které zvládne provést i začínající uživatel.

Jen pro zajímavost, iPhone 5s nabízí kapacitu baterie 1558 mAh, iPhone 6 1810 mAh, iPhone 6 Plus 2915 mAh, poslední model iPhone 6s 1715 mAh, iPhone 6s Plus 2915 mAh a iPhone 5 1410 mAh.

Jak ušetřit baterie na iPhone iPad - Kontrola využití akumulátoruMetoda 1: Ověřte si, jaké aplikace nejvíce snižují životnost baterie

Pokud zaznamenáváte příliš rychlé vybíjení akumulátoru, v první řadě je třeba navštívit v nastavení telefonu záložku Battery Usage, tedy využití baterie. V této záložce si zvolíte možnost využití za posledních 24 hodin, nebo za poslední týden. Systém vám následně ukáže, které aplikace nejvíce využívají baterii. V případě, že máte nainstalovaný systém iOS 8, nebo iOS 9 – Jděte do Nastavení -> Baterie -> Využití baterie. Nejvíce využívají baterii telefonu aplikace typu Facebook, Safari, nebo Mail.

 Prodloužení životnosti baterie na iPhone iPad - Close aplikace na pozadí RefreshMetoda 2: Vypněte aplikace běžící na pozadí, které nepoužíváte

Poslední verze systému iOS 9 nabízí uživatelům možnost použít funkci Turn Off Background App Refresh. Tato možnost zabrání aplikacím pracovat na pozadí, spousta aplikací tuto funkci využívá. odškrtnutím můžete funkci App Refresh vypnout. V případě, že máte starší iOS zařízení, tato vychytávka vám zpomaluje telefon. Doporučujeme preventivně vypnout, když potřebujete telefon nutně používat.

junksMetoda 3: Odstraňte Junks soubory na vašem iPhonu

Cache a off-line soubory zahrnují informace o snímcích, video / audio souborech, které jsou vytvořeny tak, aby urychlily dočasný přístup. V průběhu času mohou tyto nepotřebné soubory zabírat více než 1 GB prostoru na vašem úložišti. Po každém spuštění aplikace musíte čekat, než se knihovna informací načte, přičemž během načítání je spotřebováno určité procento kapacity baterie. Proto také doporučujeme použít čisticí nástroj – PhoneClean, který si můžete stáhnout zdarma pro Windows a OS X.

Přečtěte si také:  Apple vydává četné aktualizace pro iOS, které souvisí s nedávnou chybou.

V blízkosti aplikace na pozadí, které zvýší váš iPhone iPadu Životnost baterieMetoda 4: Vždy nepoužívané aplikace přes Multitasking vypněte

Přestože je nový multitasking opravdu povedený, listováním v uživatelském prostředí žere podstatně baterii. Navíc nepoužívané aplikace v pozadí jsou zbytečně zaneprázdněné a ukončením nejen urychlíte práci v systému, ale také pomůžete baterii. Proto tedy doporučujeme nepoužívané aplikace ukončit. Nové uživatelské prostředí multitaskingu by mělo být však oproti předchozím stylům nejméně náročné na výdrž baterie.

Metoda 5: Aktualizujte verzi systému iOS na nejnovější

Každá verze systému sebou přináší mnohé vylepšení, které často zahrnuje opravy chyb a některé z nich mohou vyřešit váš problém s baterií. Pokud tedy máte nainstalovaný iOS 8.2, nebo starší, určitě proveďte přes záložku Aktualizace softwaru instalaci nové verze, které v některých případech pomůže vyřešit problém. Doporučujeme čistou instalaci, kterou smažete veškeré nepotřebné systémové soubory.

Zakázat Apps "oznámení Boost iPhone iPadu baterieMetoda 6: Ruční výběr oznamování formou notifikací

Podívejte se do možností Push oznámení v záložce nastavení, jaké aplikace vás informují formou notifikací. Pokud máte nastavené zobrazování u všech aplikací, doporučujeme ručně nastavit pouze ty, které potřebujete. Automatické oznámení totiž také působí na výdrž baterie. Jak zakázat oznamování? Otevřete si Nastavení -> Upozornění -> Vyberte si ručně aplikace.

Metoda 7: Zakázat Bluetooth v případě nepoužívání

Po instalaci systému máte v telefonu automaticky aktivované Bluetooth, což je výrazným spotřebitelem baterie. Pokud jste tedy ještě nevypnuli bezdrátové připojení, doporučujeme nyní provést. Technologie Bluetooth totiž v aktivním režimu neustále hledá dostupné zařízení, případně se snaží připojit ke spárovaným. Pokud zrovna Bluetooth nevyužíváte, určitě tuto funkci vypněte.

iPhone iPad Baterie Tipy a triky - Close Umístění ServiceMetoda 8: Zakázat určování polohy

Pokud nepotřebujete využívat mapové podklady, určování aktuální polohy nebo navigaci, určitě doporučujeme vypnout v nastavení funkci polohové služby. Jak funkci určování polohy vypnout? Jděte do Nastavení -> Soukromí -> Location Services.

Přečtěte si také:  Kteří uživatelé iPhone jsou s nákupem nejvíce spokojeni?

Metoda 9: Vypněte Wi-Fi připojení k internetu

Pokud jste mimo dosah bezdrátových sítí, je třeba vypnout Wi-Fi v záložce Nastavení. Telefon se totiž neustále snaží připojovat k dostupným sítím v okolí. Vypnutím zvýšíte životnost baterie.

 

Metoda 10: Nastavte si iPhone do režimu Letadlo

Další velmi užitečný trik na prodloužení životnosti baterie je použít režim Letadlo. Aktivací vypnete veškeré bezdrátové přenosy včetně mobilních funkcí. Pokud však chcete zbývajících pár procent ušetřit, jedná se o skvělý způsob. Jak aktivovat režim Letadlo? Klikněte na Nastavení -> Letový režím – ON/OFF.

 

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz