10 tajných funkcí v nejnovějším systému iOS 10. Věděli jste o nich?

Konečně se nabízí možnost nainstalovat si nejnovější verzi operačního systému iOS 10. Pokud jste se již rozhodli aktualizaci na vašem zařízení provést, pak jistě hledáte nejrůznější články se zaměřením na skryté funkce a chcete svůj systém ještě více prozkoumat. Pak jsme pro vás připravili celkem deset tajných funkcí, o kterých jste zřejmě nevěděli.

1. Smazání všech notifikací

Nová verze operačního systému ukazuje veškerá oznámení podle času, kdy se zrovna objevily. V případě, že se vám notifikace ukazují po desítkách, pak je ruční smazání asi určitě nudné řešení. Pokud chcete smazat všechny notifikace zároveň, stačí použít tuto fintu. Potřebujete k tomu alespoň iPhone 6S a 3D Touch. Když křížek dlouze a silně stisknete, nabídne se možnost vymazání všech notifikací.

2. iPhone jako lupa

Nová verze systému nabízí také možnost využít iPhone jako lupu skrz váš fotoaparát. Tuto funkci můžete zapnout přes Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Lupa. Pak stačí, když 3 krát stisknete Home Button a lupa se vám aktivuje.

3. Ještě rychlejší smazání textu.

Pokud chcete napsaný text smazat ještě rychleji, nová verze systému vám to umožní. Stačí držet klávesnici Backspace silněji a tlačit na ni – mazání se ihned urychlí. Jak to provést si můžete prohlédnout na níže přiloženém videu od autora Christian Zibreg.

4. Podpora více jazyků

Pokud si rádi se svými přáteli píšete ve více jazycích, pak můžete urychleně přepínat na klávesnici. Jděte do Nastavení – Obecné- Slovník a zde si můžete stáhnout Angličtinu, nebo Němčinu. Následně si otevřete Nastavení – Obecné – Klávesnice a přidejte si německou klávesnici i slovenskou a je to. Systém vám pak bude automaticky navrhovat slova v nových jazycích.

5. Ušetřete své data! Posílejte menší obrázky

Pokud máte omezené FUP, pak si jistě hlídáte, kolik dat odešlete, právě tato funkce vás potěší! Otevřete si Nastavení – Zprávy a zvolte záložku Režim nízké kvality obrázků. Pokud si tuto funkci aktivujete, v aplikaci iMessage můžete posílat fotky v nižší kvalitě a získáte tak o mnohem více mobilních dat.

6. Smajlíci (emoji) místo písmen

Možná že smajlíky používáte rádi. Emotikony ovládli celý iPhone pomocí nového systému. V nové verzi můžete doslova nahradit slova pomocí smajlíků. Když si přepnete na klávesnici volbu emoji, pak se vám automaticky ukáže, které slova můžete nahradit pomocí symbolů. Chcete-li je vrátit zpět, tak zatřeste iPhonem a stiskněte odvolat akci.

image_large

7. Upozornění na vodu v Lightning portu

V případě, že se vám na obrazovce objeví upozornění Disconnect Lightning Accessory, pak nepanikařte a zachovejte klid. Nová verze systému totiž pozná, že se v konektoru nachází voda, aby nedošlo k poškození příslušenství, tak vás pouze upozorní.

17631-15323-160720-liquid-l

8. Jak můžete fotit v RAW?

Pokud milujete fotografování iPhonem, pak vás potěší nová funkce pořízení snímků ve formátu RAW. Musíte mít však minimálně iPhone 6s, nebo novější. Raw formát je známý hlavně pro zrcadlovky. Pokud se rozhodnete v tomto formátu fotit, potřebujete aplikace, jako jsou třeba VSCO Cam, nebo Obscura Camera

9. Konec reklamním e-mailům

Pokud vás věčně otravují reklamní e-maily a používáte klienta Mail, pak si můžete v novém systému snadno odhlásit odběr jedním kliknutím. Pokud si otevřete nevyžádaný e-mail, pod odesílatelem se objeví tlačítko Unsubscribe, nebo neodebírat – Klikněte na něj.

mailing-list-ios-10-e1471637947612

10) Zavření všech internetových záložek najednou

Pokud často využíváte výchozí prohlížeč Safari, pak jistě oceníte hromadné zavření spuštěných záložek. Stačí, když podržíte ikonku překrývající se oken dole vpravo, přičemž se následně otevře nové okno, které nabídne smazat všechny položky v prohlížeči najednou.

tap-on-tabs-in-safari-on-iphone-or-ipad

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz