10 skvělých funkcí nového systému iOS 10, které musíte znát!

Přestože je systém iOS 10 k dispozici již několik měsíců, mnoho uživatelů nezná mnoho nových funkcí, které jsou v některých případech skryté. Vybrali jsme pro vás v tomto článku celkem deset různých tipů, jakými můžete rozšířit své znalosti a orientaci v systému.

1. Přístup k fotoaparátu posunutím doleva.

U starších verzí operačního systému jste pro zapnutí aplikace Fotoaparát museli vytahovat spodní okraj lišty. V nové verzi systému stačí posunout obrazovku směrem doleva, přičemž se automaticky dostanete k fotoaparátu a můžete okamžitě pořizovat snímky.

2. Siri si konečně rozumí s aplikacemi třetích stran.

Hlasová asistentka Siri ještě do nedávna nedokázala spustit aplikace třetích stran, nebo neuměla provádět jednotlivé úkoly v těchto aplikacích. Operační systém iOS 10 již nabízí podporu pro vývojáře a můžete tak klidně diktovat požadavky k vašim oblíbeným aplikacím prostřednictvím Siri. Mezi podporované aplikace tedy patří například Slack, Uber, Shutterfly, RunKeeper a další.

3. Probuzení telefonu pomocí naklonění obrazovky.

Pokud vlastníte Apple Watch, rozhodně vás baví funkce Raise to Wake, tedy nakloněním displeje hodinek se ukáže aktuální čas. U systému iOS 10 se objeví zamykací obrazovka, kde můžete sledovat aktivní widgety a nemusíte namáhat domovské tlačítko.

4. Odmítání konkrétních e-mailů v aplikaci Mail.

Nově můžete zablokovat určité e-mailové adresy, od kterých vám například chodí nevyžádaná pošta. Otevřete si zprávu a vedle adresáta se nabízí možnost přestat odebírat, tedy „unsubscribe“ díky této funkci vás nebude obtěžovat denní dávka spamu.

5. Nahraďte slovo pomocí symbolu emoji.

Nemůžete v přehledu emoji symbolů najít ten správný? Pak stačí napsat slovo, například pizza, přičemž vám systém nabídne možnost nahradit slovo právě emoji symbolem. Taková slova budou barevně odlišena od ostatního textu.

6. Nové možnosti během stahování aplikace.

Pokud vaše iOS zařízení podporuje 3D Touch, můžete kliknout na stahovanou aplikaci a akci přerušit, nastavit prioritu stahování ve frontě, nebo ukončit stahování titulu.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

7. Odemknutí telefonu pomocí Touch ID bez Home Buttonu.

Pokud máte zabezpečený váš iPhone pomocí otisku Touch ID, pak si můžete nastavit, abyste nemuseli pokaždé klikat na domácí tlačítko Home Button. Aktivujte si tuto funkci přes Nastavení> Obecné> Zpřístupnění> Home Button> Rest Finger Open.

8. Další funkce nového Control Center.

Možná, že se vám může zdát nový Control Center chudší, než u systému iOS 9. Stačí otevřít nabídku vytažením lišty zespoda a v první řadě se objeví pět symbolů (Letadlo, Wifi, Bluetooth a další). Přejeďte po kartě doleva a objeví se další nastavení.

9. Rychlé přejmenování složek.

Pokud vaše iOS zařízení podporuje 3D Touch, pak můžete využít funkce rychlého přejmenování složky. Dlouhým kliknutím na složku se objeví možnost editace textu, což výrazně urychlí práci během organizace vaší plochy.

10. Zjistěte, kde jste zaparkovali.

Pokud máte ve vašem vozidle kompatibilní Bluetooth soupravu, nebo CarPlay, pak můžete využít nové funkce, která vás navede k zaparkovanému vozidlu. Funkci najdete přes Nastavení> Mapy> Show Parked Location.

AZPouzdro.cz – Skvělá pouzdra pro váš iPhone a iPad.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz