10 funkcí, které nyní můžete v systému iOS 11 využívat.

10.  Automatická synchronizace nového zařízení

Operační systém iOS 11 umožňuje uživatelům přizpůsobit rychleji své nové zařízení. K dispozici je totiž funkce „Automatické nastavení“ nabízející možnost přejít na jiné zařízení s kompletním přesunutím dat. Stačí, když přidržíte své nové zařízení v blízkosti svého starého zařízení a služba v iOS 11 vám automaticky umožní synchronizovat nastavení systému a další důležitá data.

9. Pište jednoduše pomocí jedné ruky

Vzhledem k tomu, že iPhony se zvětšily, má také potíže psát jednou rukou. Aplikace iOS 11 to změní přidáním nového režimu, který orientuje klávesnici zařízení blíže ke každé straně obrazovky. Stačí klepnout na klávesu Emoji a posunout klávesnici na požadovanou stranu. Opakujte, chcete-li jej vrátit zpět do normálu.

8. Automatické ztlumení upozornění během jízdy

Posílat SMS zprávy a telefonovat za volantem není nikdy dobrý nápad. Systém iOS 11 přidává novou funkci, která vám pomůže soustředit se na jízdu. Stačí si v Nastavení zapnout možnost „Nerušit při jízdě“ což automaticky vypne oznámení a notifikace, přičemž dokonce odešle zpět odpověď například na příchozí hovor, že právě řídíte.

7. Textové příkazy na asistentku Siri

Siri je nepochybně užitečnou a pohodlnou funkcí systému iOS, ale její použití bylo vždy omezeno na hlasové příkazy. Nový iOS 11 však přináší skvělou podporu textových příkazů (Obecně> Přístupnost> Siri. Type To Siri umožní uživatelům vyvolat a komunikovat s digitálním asistentem prostředncitvím klávesnice, což je ideální například na veřejnosti nebo během schůze.

6. Uložte mnohem více snímků a videí

Nový systém iOS 11 výrazně zvýší počet fotografií a videí v rámci nového formátu komprese, což umožní uživatelům ukládat dvakrát více snímků a videí, než v předchozí verzi iOS 10.

5. Okamžité sdílení hesla na Wi-Fi síť

V případě, že se potřebujete rychleji připojit k Wi-Fi síti a jiné zařízení, nebo iPhone vašeho kamaráda je k síti připojen, nemusíte složitě zadávat přístupové heslo. Stačí totiž přiblížit dvě zařízení k sobě, přičemž připojení k síti telefon nabídne pomocí kliknutí na Wi-Fi.

Přečtěte si také:  3D Tvrzené sklo na iPhone SE 2020 PREMIUM - Dokonalá ochrana displeje

4. Překládání pomocí Siri

Tuto funkci ocení zejména uživatelé jiných států, ve kterých je podporován jejich úřední jazyk. Asistentka totiž dokáže překládat texty do jiné řeči, konkrétně do do angličtiny, čínštiny, španělštiny, francouzštiny, němčiny a italštiny.

3. Záznam iOS obrazovky

Doposud bylo k nahrávání obrazovky potřeba využít počítač a například aplikaci Quick Time Player. Druhou možností bylo nainstalovat si Jailbreak a stáhnout potřebnou aplikaci. Nový systém iOS 11 však tuto možnost nabízí v základním nastavení. Je možné si ji přidat do Control Center přehledu.

2. Snadné procházení souborů

Poprvé v historii systému iOS přichází společnost Apple s přidanou aplikací pro správu souborů, která se podobá tomu, co se nachází v počítačích. Správně pojmenované soubory, nativní aplikace umožní uživatelům procházet a najít soubory či data na svých zařízeních mnohem jednodušeji.

1. Možnosti s rozšířenou realitou

Systém iOS 11 posouvá iPhone ve spojení s rozšířenou realitou na novou úroveň. O vše se postará ARKit, který je kompatibilní na čipech Apple A9, Apple A10 a Apple A11.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz