10 Force Touch funkcí, které můžete používat na Apple Watch.

Displej chytrých hodinek Apple Watch disponuje technologií Force Touch, která dokáže rozlišit sílu stisknutí a uživatelům nabízí nové možnosti. Při silnějším stisknutí displeje totiž u jednotlivých aplikací získáte například výběr dalšího nastavení, můžete také smazat všechny notifikace, nebo jednoduše změnit ciferník. Jaké další funkce můžete na vašich hodinkách vyzkoušet? Celkem jsme pro vás připravili deset různých možností. Čtěte dál…

# 1. Změna ciferníku na hodinkách

Apple Watch face - přizpůsobte si

Pokud vás již omrzel právě používaný ciferník na displeji vašich hodinek Apple Watch, pak máte možnost rychlého výběru ze seznamu, který Apple postupně rozšiřuje. Stačí podržet silněji prst na displeji v úvodní obrazovce systému watchOS, přičemž se následně objeví posuvník, kdy si můžete ciferník nadefinovat, změnit barevné složení, vybrat si možnost zobrazování aktuální teploty a mnoho dalšího.

# 2. Vymazat všechna oznámení

Apple Watch - Force Touch - Vymazat vše

Pokud se vám hromadí příchozí notifikace, pak jste možná přemýšleli nad tím, jak docílit hromadného odstranění jedním kliknutím. Jak na to? Při přejetí prstem ze shora dolů po displeji se zobrazí notifikační centrum na hodinkách a ukáží se vám všechny nepřečtené upozornění. Stačí silněji stisknout displej a následně se objeví možnost Smazat vše. Klikněte na ni a všechny notifikace budou smazány.

# 3. Nová zpráva

Apple Watch - Force Touch - nová zpráva

V případě, že chcete na vašich hodinkách co nejrychleji odeslat textovou zprávu, pak rozhodně doporučujeme využít funkci Force Touch. Spusťte na Apple Watch předinstalovanou aplikaci Zprávy a silněji stiskněte displej při zobrazeném seznamu zpráv. Objeví se možnost okamžitého vytvoření nové zprávy. Tato funkce se hodí v případě, kdy potřebujete okamžitě reagovat ať už jste kdekoliv.

# 4. Změna barvy emoji

Apple Watch - Force Touch - Emoji

V aplikaci Zprávy můžete při odpovědi na zprávu odpovědět buď přednastaveným textem v konzoli, zvukovou zprávou nebo Emoji symbolem. Pokud přejdete zleva doprava z obrazovky Emoji, dostanete možnost odeslat červené srdce nebo žlutý smajlík. Při silnějším stisknutím lze snadno změnit barvu symbolů.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

# 5. Odeslat polohu

Apple Watch - Force Touch - Zprávy - Umístění

Jestliže chcete svým přátelům odeslat vaší aktuální polohu prostřednictvím Apple Watch, pak spusťte předinstalovanou aplikaci Zprávy vyberte příjemce a silnějším stisknutím displeje se objeví možnost odeslat aktuální polohu, zobrazit detaily o příjemci, případně reagovat na konverzaci odpovědí. Tento postup funguje v případě, že máte zapnuté polohové služby na vašem iPhonu.

# 6. Možnosti v e-mailové aplikaci

Aplikace Apple Watch - Force Touch - Mail

Pokud na vašich hodinkách Apple Watch využíváte aplikaci e-mail, pak vás rozhodně potěší možnosti Force Touch. Spusťte předinstalovanou aplikaci pošty na hodinkách a klepněte na e-mail, který chcete nějakým způsobem upravit. Silným stisknutím displeje se pak objeví možnost vybraný e-mail označit jako důležitý, nastavit jako nepřečtený případně odstranit a přesunout do koše.

# 7. Nastavení nového budíku

Apple Watch - Force Touch - nastaví nový alarm

Pokud nastavujete budík na iPhonu, pak můžete funkci snadno ovládat přes vaše hodinky Apple Watch. Stačí kliknout na ikonku budíku v systému watchOS a následně silněji stisknout displej. Objeví se nová nabídka, kde si budete moci vytvořit nové časové upozornění. Otáčením korunky nastavte kýžený čas. Dvojitým klikem Digital Crown na pravé straně se vrátíte na základní ciferník.

# 8. Změňte zdroj přehrávání

Apple Watch - Force Touch - Hudba - Zdroj

Pokud chcete rychleji přepnout zdroj přehrávané hudby, například z iPhonu, nebo Apple Watch, pak spusťte aplikaci Hudba na hodinkách a silnějším stisknutím na displej se zobrazí hlavní nabídka, kde máte možnost výběru. Klepněte na změnit zdroj hudby a vyberte Apple Watch. Nyní již můžete poslouchat hudbu přímo z Apple Watch. Stejným postupem můžete zdroj vrátit do původního stavu.

# 9. Shuffle / Repeat / Ovládání AirPlay

Apple Watch - Force Touch - Hudba - Ovládání přehrávání

Využijte AirPlay na maximum. Prostřednictvím hodinek Apple Watch můžete ovládat možnosti jako Shuffle, Repeat, nebo si vybrat zdroj přehrávání. Stačí spustit aplikaci Hudba a na obrazovce právě přehrávané hudby silněji stisknout displej. Všechny výše uvedené možnosti se zobrazí, přičemž je k dispozici také tlačítko AirPlay a hudbu můžete streamovat třeba do televize přes Apple TV.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

# 10. Změna informací o počasí

Apple Watch - Force Touch - aplikace pro počasí

Jestliže používáte předinstalovanou aplikaci Weather na vašich hodinkách, pak si můžete urychleně přepínat informace, který mají být zobrazovány. Stačí spustit aplikaci a silněji stisknout displej Apple Watch. Objeví se možnost změnit prezentující hodnotu na teplotní stupně, procentní šanci deště či stupeň pokrytí oblohy. Případně lze využít aplikace třetích stran, které Force Touch taktéž podporují.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz